Pokud někomu záleží na skutečném soukromí a bezpečnosti, potřebuje někam poslat citlivé informace, má možnost si zvolit aplikaci Threema. Tato aplikace sice není zdarma, ale jednorázová cena do jedné stokoruny je dostupná pro každého.

Threema je nezávislá švýcarská společnost, která zajišťuje svým uživatelům bezpečnost a soukromí. Nemusíte tuto aplikaci propojovat s telefonním číslem ani emailovou adresou. Vygenerujete si pouze své unikátní ID, které můžete dát, komu uznáte za vhodné.

Telefonní hovory přes Threemu jsou velice kvalitní a hlavně se nemusí člověk obávat, že bude odposloucháván. Hovory ani zprávy nejsou nikde ukládány. Nikomu není nic po tom, o čem s přáteli, nebo spolupracovníky hovoříte.

Spojit se můžete s přáteli, nebo spolupracovníky tím, že si navzájem pošlete své unikátní ID, nebo QR kódy, které si navzájem naskenujete. Nebo si můžete povolit v nastavení synchronizaci kontaktů a vaše kontakty, které máte uloženy v telefonu a Threemu mají, uvidí, že máte Threemu.

Aplikace je i v českém jazyce, je velmi přehledná a jednoduchá. Sám ji používám především pro zahraniční hovory, přenos zvuku je na vysoké úrovni, podobně jako telefonní hovory. Můžete si zde založit i skupiny pro hromadnou komunikaci se spolupracovníky, s rodinou apod. Threemu lze používat i bez sim karty, je nutné připojení na internet.

Firemní web Threema najdete na tomto odkazu https://threema.ch/. Na této úvodní stráce najdete i odkazy ke stažení pro Android a Iphone.

» Stažení pro Android

» Stažení pro iPhone

Při prvním spuštění vás Threema vyzve k náhodnému posouvání prstem po dispeji, což slouží k vygenerování vašeho klíče. Tím získáte své unikátní ID. Pokud povolíte synchronizaci s telefonním číslem, přijde vám autorizační SMS, pokud povolíte synchronizaci s emailem, přijde vám potvrzovací email. Tím by mělo být vyloučeno, že se někdo bude vydávat za vás.

Myslím si, že za cenu pár piv stojí zato Threemu vyzkoušet.