Telegram je nejen chatovací aplikace do mobilu a do počítače, ale dá se s ní i volat. Co mne však zaujalo nejvíce, je její zabezpečení. Je zdarma a používám ji už několik let.

Oficiální stránka Telegramu je https://telegram.org/. Nainstalovat si ji můžete jak do mobilního telefonu, tak i do počítače či notbuku, případně do tabletu a ipadu. Líbí se mi, že cokoliv napíšu přes mobil, objeví se i na PC a naopak. Když jsem doma, většinou používám desktopovou verzi, je to pohodlnější a lépe a rychleji se píše, tedy aspoň u mne je to tak.

» Stažení pro Android

» Stažení pro iPhone

» Stažení pro PC


Doporučuji si nainstalovat přímo z oficiálního webu Telegram.org. Tato verze má méně omezení a přijímá automatické aktualizace přímo z telegram.org.


Čeština do Telegramu:

Podporuje i češtinu, kdy si po instalaci kliknete na tento odkaz https://t.me/setlanguage/cs-beta, program se vás zeptá, zda chcete změnit jazyk (Change language), kliknete na Change a máte češtinu v Telegramu. Toto můžete udělat jak v mobilu, tak v desktopové verzi.

V Telegramu je mnoho různých možností nastavení, od různých tapet, které si dokonce můžete vytvořit sami, změna jazyků, denní a noční režim, velikost písma.
Můžete si zde založit různé skupiny, kde komunikujete pouze se skupinou lidí, se kterými spolupracujete a chcete jim předávat informace, posílat zprávy, obrázky, videa, soubory nebo také můžete založit celorodinnou konverzaci apod. Možností je zde opravdu mnoho. Důležité je soukromí, které např. na Facebooku nenajdete. Mnoho lidí si myslí, že když si na Facebooku založí tajnou skupinu, že je tajná. Neuvědomují si, že Facebook jim všechno čte.

TIP:  Nastavte si správně Telegram:

Nastavení -> Data a úložiště -> Využití úložiště

Pokud máte nastaveno Ponechat média navždy, tak se vám telefon (tablet, počítač) bude plnit daty, až se zaplní. Například některá videa mohou mít velikost až 1,5 GB. Po kliknutí na něj, se video začne stahovat a zůstává určenou dobu v paměti zařízení. Proto doporučuji nastavit 3 dny, týden nebo měsíc. Poté se paměť zařízení automaticky vyčistí. Pokud máte zařízení již zaplněné, stačí kliknout na: Vyčistit paměť Telegramu.

Telegram má své zastánce a samozřejmě i odpůrce. Je to na zvážení každého jednotlivce, co chce a co bude používat. Já jsem nějakou dobu používal i WhatsApp, ale nyní patří Facebooku a přestal jsem mu věřit. Moje zkušenost s Telegramem je velmi dobrá, jsem s ní spokojen a počet uživatelů stále roste.

> Proč si vybrat Telegram